75 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ - Szkoła Podstawowa w Makoszynie

Przejdź do treści

Menu główne:

75 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

Wydarzenia > 2014/2015

Szkoła Podstawowa w Makoszynie położona jest w gminie Bieliny w otulinie Cisowsko - Orłowińskiego Parku Krajobrazowego w Górach Świętokrzyskich.

budynek szkoly foto
75 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

    Na kartach historii Polski zapisanych jest wiele bolesnych i krwawych chwil. Nie zawsze 1 września dzieci i młodzież mogły radośnie rozpocząć naukę w szkołach. W dniu, w którym rozpoczynamy nowy rok szkolny musimy zawsze pamiętać o tragicznej rocznicy. Wzwiązku z tym 2 września 2014 roku w naszej szkole zorganizowany został apel poświęcony 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Przygotowała go pani Anna Nowak.   Uczeń klasy V Wiktor Maciejski przybliżył informacje dotyczące wydarzeń jakie miały miejsce w latach 1939-1945, kiedy to miała miejsce najkrwawsza wojna w dziejach ludzkości. Działania wojenne toczyły się nie tylko w Europie ale także Azji, Afryce i na niemal wszystkich morzach 
i oceanach globu. Wzięło w niej udział 61 państw na 67 wówczas istniejących. Straty wyniosły ponad 50 milionów poległych, w tym ponad 6 milionów Polaków. Miejmy zawsze w pamięci niewinne ofiary tej wojny oraz poległych żołnierzy, którzy bohatersko bronili Ojczyzny.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego